Genel

Kurs Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Editör
2020-03-28T12:38

Günümüzde birçok kurs veren kurumlar mevcut. İyi eğitim veren kursları diğer kurslardan ayırabilmek adına titiz bir araştırma yapmak gerekmekte. Aşağıda listeleyeceğim maddeler birçok firma arasından doğru olanı seçmenize yardımcı olacaktır.

 

1.Tecrübe

Her işte olduğu gibi bu alanda da tecrübe en önemli unsurlardan birisidir. Tecrübe doğrultusunda yaşanılabilecek çoğu soruna çözüm getirme yetisiyle beraber eğitim planlaması da oturmuş bir firma olacaktır. Bu sebeple aslında tecrübe aşağıda belirteceğim birçok maddeyi destekleyici kilit anahtar konumundadır.

 

2.Eğitmen Kalitesi

Öğrenme sürecimiz boyunca öğreticiler(öğretmenler) hayatımızda olacaktır. İşini severek ve benimseyerek yapan eğitmenler, öğrencilerinde öğrenmelerinde büyük oranda etki sağlamaktadır. Eğer imkân varsa katılacağınız kursun bir dersine misafir öğrenci olarak katılmanızı tavsiye ederim. Bu sayede eğitmenin dersi anlatılışı, sınıf üzerindeki hakimiyetiyle birlikte eğitmen ve öğrenciler arasındaki etkileşimi gözlemlemenize olanak sağlar.

 

3.Yorumlar

Referanslara bir göz atın. Daha öncesinde eğitim almış kişilerin yorumlarını mutlaka okuyun. Aslında en sağlıklı bilgiyi eski öğrencilerin yorumlarından alırsınız.

 

4.Eğitim Süresi

Genel standartlara uyan kursları tercih edin. Kısa sürede size öğrenme garantisi veren kurslara güvenmeyin.

 

5.Materyaller

Alacağınız kurs için gerekli olan materyallerin kontrolünü mutlaka sağlayın. Örneğin projeksiyon cihazı, bilgisayar gibi ekipmanlarının işlem kalitesi önemlidir.

1
Menu