Genel

Kurs ve Kariyer İlişkisi

Editör
2020-12-07T12:39

Sürekli olarak gelişen ve değişen Dünya da iş dünyası da aynı şekilde değişmekte ve gelişmekte. Eskisi gibi sadece üniversite mezunu olmak, mezun olduktan sonra iş bulabilmek pek mümkün değil. Artık sadece mezun olmak yetmiyor üstüne bir de kendinizi geliştirmeniz, kurslara giderek mümkün olduğunca kişisel gelişiminizi arttırmanız gerekmekte. Ekstra yabancı dillerin yanında diksiyon, kendini ifade edebilme ve ikna kabiliyeti gibi unsurlarda artık işe alım süreçlerinin birer parçası olmuş durumda. Kişisel gelişim bu denli önemli bir konuma gelmişken bizler kendimizi nasıl geliştirmeliyiz, hangi alanlarda bilgi birikimimizi arttırmalıyız ?

Doğru Kursu Seçmek Önemli !

İyi bir kariyer yolunda kişisel gelişim kurslarına gitmek elbette ki önemli fakat bu kurslara giderken sadece kursa gitmiş olmak için gitmek, maksat elimizde sertifika bulunsun mantığıyla hareket etmek oldukça yanlış olacaktır. Gittiğimiz kursların çıkacağınız kariyer basamaklarında size köstek değil destek olması gerekir. Aksi durumda hem kurslara harcadığınız zaman hem maddiyat boşa gitmiş olacak hem de kariyeriniz büyük bir sallantı içerisine girecektir.

Bilgiyi Doğru Kullanın !

Kariyeriniz doğrultusunda seçtiğiniz doğru kursun ardından, düzenli olarak bu kursa katılmanız oldukça önemlidir. Bu katılım gösterdiğiniz kurslardan alacağınız bilgileri mutlaka hayatınıza adapte etmeli, uygulayabileceğiniz her bilgiyi hayatınızda kullanmalısınız.

Doğru Adımlar Profesyonel Bir Kariyer !

Kariyerinize göre seçtiğiniz kurs ve sürekli katılımın ardından artık cv’nize yazabileceğiniz bir sertifikanız daha var. Ama unutmayın ki bu sertifikayı almış olmanız yeterli değil. Az önce de dediğimiz gibi gördüğünüz ve kariyerinize faydalı olacağınız düşündüğünüz bütün bilgileri kullanmalı ve iş hayatınızda bunlara göre hareket etmelisiniz.

Doğru adımlar doğru seçimler kusursuz bir kariyer !

1
Menu