Nazan Dizen Art Academy Karakalem Kursu

EVDE KALMA SÜRECİNİZİ,SANATIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNDEN FAYDALANARAK GEÇİRMEYE NE DERSİNİZ?
550 TL
Karakalem,güzel,sanatlar,üsküdar
Karakalem
Nazan Dizen Art Academy Karakalem Kursu

EVDE KALMA SÜRECİNİZİ,SANATIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNDEN FAYDALANARAK GEÇİRMEYE NE DERSİNİZ?

KORONA VİRÜSÜ SEBEBİYLE BÜTÜN DÜNYA ZORLU BİR SÜRECE GİRMİŞTİR. BİZ DE, SANAT SEVERLERİN SANATTAN UZAKLAŞMAMASI ADINA  KURSLARIMIZI ONLINE YAPMAYA BAŞLADIK. ZOOM PROGRAMI ÜZERİNDEN, KARŞILIKLI OLARAK AŞAMALAR VE KONTROLLER YOLU İLE ÇALIŞMALARIMIZI GERÇEKLEŞTİRMEKTEYİZ. DİLERSENİZ RANDEVU ALARAK 15 DK LIK ÜCRETSİZ DENEME-TANIŞMA DERSİMİZDEN DE FAYDALANABİLMEKTESİNİZ. AYRINTILI BİLGİ İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.
NOT: ONLINE VE ATÖLYE ÇALIŞMALARIMIZDA ÜCRETLENDİRME FARKI BULUNMAKTADIR.

Karakalem, herkesin bildiği ve sevdiği temel resim tekniklerinin olmazsa olmazlarındandır. Resim çizmenin temelini oluşturur. Herkese hitap eden bu teknikle çalışmaya başlama yaşı genel olarak 12 yaştır. Çocukların gelişim özelliklerine dayalı olarak 12 yaş başlangış yaşı olarak önerilebilmektedir. 

Her konunun ele alındığı karakalem tekniği ile tanışmak için bizi arayabilirsiniz.

Eğitmen  Bilgisi:

Nazan DİZEN  Ressam- Sanat Eğitimcisi- Yaratıcı Drama Eğitmeni
       
      İlk ve ortaöğrenimini İstanbul' da tamamladı. 2003 ' de Kütahya M.Y.O Pazarlama bölümünü bitirdi. 2008 yılında, Abant İzzet Baysal Üniv. Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş öğretmenliği Resim  Anasant Dalı bölümünden mezun oldu. 2012 yılında, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-iş Öğretmenliği Resim Anasanat bölümünü ‘’Türk Resim Sanatında Gerçekçi Anlayış 1960-1980 Dönemleri Arasındaki Sanatçıların Çalışmalarının ‘’Ana Tema,Form Ve Anlam Bakımından İncelenmesi’’ konulu tezi ile yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. 2010 yılında devlet okullarında ve özel okullarda  başladığı sanat eğitmenliğine 2018 yılında kurduğu atölyesi olan ''Görmece Sanat'' ta devam etmektedir. Ayrıca, kişisel çalışmalarını da sürdürmektedir.

             2017 yılından itibaren yaratıcı drama eğitmenliği' de yapmaktadır. Yurt içinde birçok karma sergide yer almıştır. Sanat terapisinde kullanılan oyunlar ile kendi oluşturduğu atölye içeriklerini harmanlayarak, atölyesinde her yaş grubu ile özgün sanat çalışmaları gerçekleştirmektedir. Sanat psikoterapileri derneği üyesidir. Ayrıca derneğin 'Görsel Sanatlar Birimi'' çalışmalarında aktif olarak yer almaktadır. Atölyesinde gerçekleştirdiği çalışmaların amacını ; kişilerin resim çizmeye dair önyargılarını bırakmasını destekleyerek, onların sanatın iyileştirici gücünden faydalanmasını sağlamak olarak tanımlamaktadır. Ayrıca,  akademik teknik bilgi en yalın haliyle verilerek kalıcı öğrenme desteklenmektedir.

DİĞER EĞİTİMLERİ:

- İstanbul Sanatla Yaşam ''Sanat Terapisinde İlişki: Bağlanma Ve Etkileşimsel Yönergeler'' 2020 (30 saat)

- İstanbul Sanatla Yaşam ‘’ Sanat Terapisinin Temelleri 2019


 - Çağdaş Drama Derneği- İstanbul Drama Sanat Akademisi yaratıcı drama eğitmenliği ve liderliği eğitimi 2013-2017(320 Saat) Proje konusu: ‘’ Yaratıcı drama yöntemi ile portre çizim teknikleri öğretimi‘’

- Yaratıcı yazarlık temel giriş ve kurgulama atölyesi İtaki Yayınları Nilay Yılmaz – 2017
(14 Saat)

- Sinema ve yönetmenlik eğitimi Sinematek - 2016 (36 Saat)

- Ayla Algan Kamera Önü Oyunculuğu Eğitimi İstanbul Drama Sanat Akademisi - 2016 (96 saat)


- Diksiyon ve temel oyunculuk eğitimi Başkent İletişim Bilimleri Akademisi – 2014 (96 Saat)

- Tiyatro Keyfi - Kemal Başar  Sahne Sanatları ve tiyatro oyunculuğu eğitimi 2015 (220 Saat )

   Şehir içi ve dışında birçok sergiye katılmıştır.​

Yorumlar

    Yorum Yaz