İngilizce

İngilizce Öğrenmenin 3 Sırrı

Editör
2020-05-27T12:38

İngilizce eğitimi almak istiyorsanız, dili nasıl öğreneceğiniz konusunda biraz endişeli olabilirsiniz. Birçok dil öğrenicisi bu tür öğrenme deneyimlerine ilk başladığında gergindir ve emin değildir; ancak, İngilizce öğrenmenin herkesin kaçırdığı 3 sır belirledik.

Çoğu insan, kelime ve dil bilgisini öğrenmeye o kadar odaklanır ki, İngilizceyi daha hızlı ve daha kolay öğrenmelerine yardımcı olmak için bu basit şeyleri yapmayı kaçırırlar. Örneğin, neden İngilizceyi körü körüne öğrenmeye başlıyorsunuz? Dili nasıl öğreneceğiniz ve en başından itibaren nasıl başarılı olacağınız hakkında bir fikre ihtiyacınız var.

 

1. Hedef Belirleyin

İngilizce öğrenmede en başarılı olacak kişiler motive olan kişilerdir. Eğer gerçekten İngilizce öğrenmek istiyorsanız, ona odaklanma olasılığınız daha yüksektir. Aynı hatlar boyunca, motive olanlar kendileri için gerçekçi dil öğrenme hedefleri belirler. Aynı insanlar mücadele ederken kendilerine çok zor olmak yerine kendilerine güvenmeye ve kendilerine inanmaya çalışırlar. Ve bir hedefe ulaştıklarında kendilerini kutlar ve ödüllendirirler!

Başarı için gerçekçi hedefler belirlemek gerekir. Hedeflerinize ulaşmanın en iyi yollarından biri, yaşam tarzınızda başarıya kararlı olduğunuzu gösteren değişiklikler yapmaktır.

 

2. İngilizce konuşun, İngilizce düşünün, İngilizce yazın

Şimdi hedeflerinizi belirlediniz, böylece İngilizce öğrenmeye başlamaya hazırsınız. İlk önce ders kitabını atın. Bir ders kitabından İngilizce öğrenmeye zaman ayırmayın. Bu size sadece dilin tüm parçalarının iletişim için birlikte nasıl çalıştığını anlamaktan ziyade dilbilgisi ve kelimeler konusunda ustalaşmayı öğretecektir.

Bunun yerine, başkalarıyla İngilizce iletişim kurmak için her fırsatı kullanmalısınız. Bu, sadece İngilizce konuşmanızın yanı sıra, diğerlerinin İngilizce konuşmasını dikkatlice dinlemeniz gerektiği anlamına gelir. Bu, cümlelerin nasıl söylendiğini ve hangi kelimelerin vurgulandığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca başkalarının nasıl iletişim kurduğunu da izlemelisiniz. Beden dili ve jestler iletişimin anahtar parçalarıdır.

Sözlü iletişim kurmanın yanı sıra, başkalarından uzaktayken de İngilizce düşünmelisiniz. Bu aptalca gelebilir, ancak her zaman İngilizce pratik yapmak istersiniz. Bu, sınıftan ayrıldığınızda, ev işlerinizi yaparken, yemeğinizi pişirirken veya evinizde yürürken İngilizce düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Aklınızda, ne yaptığınızı veya gördüğünüzü açıklamak için İngilizceyi kullanın.

Bir başka harika ipucu, günlük olarak İngilizce yazdığınız bir İngilizce günlük tutmaktır. O gün ne yaptığınızı İngilizce olarak tanımlamak gibi çok basit bir şey olabilir. İngilizce yazarak, sadece pratik yapmakla kalmaz, aynı zamanda öğrendiğiniz tüm yeni kelimeleri ve cümleleri de takip edersiniz.

 

3. İyi eğlenceler!

İngilizce öğrenmenin son sırrı eğlenmektir! Öğrenciler genellikle yeni bir dil öğrenmenin eğlenceli olması gerektiğini unuturlar. Dili yeni ve heyecan verici bir şekilde deneyimlemek yerine, bir ders kitabı üzerinde yiğit bir şekilde çalışmaya başlarlar.

Birincisi, İngilizce konuşan arkadaşlar edinin. İngilizce öğrenmenin en büyük yararı, yeni beceriniz nedeniyle başkalarıyla iletişim kurma ve ilişkiler geliştirme yeteneğidir.  

Kültürel etkinlikler, sosyal geziler ve sosyal programlar, İngilizce akıcılığı konusunda uzmanlaşmak için eğlenceli fırsatlardır! Ayrıca, sevdiğiniz şeyleri bulmaya çalışın ve bu etkinliklere İngilizce öğrenmeyi ekleyin. Örneğin, İngilizce müzik dinleyin veya İngilizce altyazılı televizyon ve film izleyin.

Çok gelişmiş materyalleri okumaya çalışmayın. Okumak eğlenceli olmalı! Çocuk kitapları, çizgi romanlar ile başlayın. Hatalarınıza odaklanmak yerine, ne öğrendiğinize odaklanın ve hoşlandığınız şeylerden daha fazlasını yapın.

 

Özetlemek için

İngilizce öğrenmeye karar vermek verebileceğiniz en iyi kararlardan biridir. Eğitiminizi ve kariyerinizi ilerletir. Size daha fazla fırsat sunulacak. Ancak, çok sık, insanlar yanlış tekniklere odaklandıkları için İngilizce öğrenmek veya takılmaktan çekiniyorlar.

Bu üç basit sır, başarınızdaki tüm farkı yaratabilir. Ulaşılabilir hedefler belirleyerek başlayın. Açık bir hedef olmadan İngilizce öğrenmeye körü körüne atlamayın. Hüsrana uğrayabilirsiniz, çünkü yeterince hızlı İngilizce öğrenmediğinizi düşünebilirsiniz.

İngilizceyi olabildiğince sık kullanın. Başkalarıyla sık sık iletişim kurun, İngilizce düşünün ve İngilizce yazmayı da deneyin. Ne kadar çok pratik yaparsanız, dil konusunda o kadar hızlı ustalaşırsınız.

Sonunda eğlenin! Yeni bir dil öğrenmek heyecan verici olmalıdır. Öğrenmeyi kişisel yaşamınız için eğlenceli ve değerli hale getirmenin yollarını arayın.

1
Menu