Umut Meslek Kursu Bakırköy Kuaförlük Kursu

Kuaförlüğün Genel Tanımı ve Trikoloji : Katılımcılar bu bölümde kuaförlük genel malzeme kullanımı, saç tasarım ilkeleri, renk ve ışık uyumu, saç, deri yapısı ve analiz tekniklerini detaylı bir şekilde öğrenirler.
5000 TL
Kuaförlük,Güzellik,Bakırköy
Kuaförlük
Umut Meslek Kursu Bakırköy Kuaförlük Kursu

Kuaförlük Eğitimi Program İçeriği

Kuaförlük

Kuaförlüğün Genel Tanımı ve Trikoloji : Katılımcılar bu bölümde kuaförlük genel malzeme kullanımı, saç tasarım ilkeleri, renk ve ışık uyumu, saç, deri yapısı ve analiz tekniklerini detaylı bir şekilde öğrenirler.

Saç Yıkama ve Bakım Teknikleri : Katılımcılar bu bölümde saç ve saçlı deriye masaj teknikleri, saç yıkama teknikleri,ürünleri ile şampuanlama ve saç bakım uygulamalarını detaylı bir şekilde öğrenirler.

Saç Şekillendirme ve Fön Teknikleri : Bu bölümde temel fön teknikleriyle birlikte ürünlerin kullanım teknikleri öğretilir ve ileri düzey saç şekillendirme ve tasarım uygulamaları yaptırılır.

Kesim Teknikleri : Bu bölümde açılı kesim metodolojisi ile düz kesim, oval kesim, katlı kesim gibi tüm kesim teknikleri uygulamalı olarak öğretilir.

Renklendirme / Boya : Bu bölümde boyama ile renklendirme tekniklerine uygun olarak (perma, boya, röfle, balyaj, dekolorasyon vb.) uygulama yapılır.

Saç Tasarım : Bu bölümde Postiş – çıt çıt teknikleri öğretilir. Örgü uygulamaları yaptırılır. Bu aşamadan sonra topuz tekniklerine geçilir ve temel topuz uygulamaları ile birlikte katılımcıların yaratıcı yönleriyle ileri seviye topuz tasarım teknik uygulamaları yaptırılır. 

Topuz Teknikleri ve Gelin Başı Uygulamaları : Topuz tekniklerini detaylı bir şekilde öğrenen katılımcılar ile Türkiye ve dünyadaki gelin başı modellerinin trendlerini inceler ve en son trendler ile gelin başı uygulamalarını gerçekleştirirler.

SINAV VE SERTİFİKA

Sınav: Kursiyerlerimiz gerekli eğitim sürecini tamamladıktan sonra MEB tarafından periyodik olarak belirlenen müteakip tarihte yazılı sınava alınarak değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sertifika: Kursiyerlerimiz eğitim sonunda yapılacak sınav ile Kuaförlük Sertifikası alacaklardır.

Diğer meslek kurslarından bizi ayıran en önemli ayrıntı ise öğrencilerimize mesleki eğitimlerinin yanı sıra ücretsiz verdiğimiz ‘’Kişisel Gelişim’’ dersleri…

Böylece kendilerine güvenmelerini,iş ve sosyal hayatlarında doğru,etkili bir iletişim kurmalarını sağlıyoruz.

Yorumlar

    Yorum Yaz

    Menu